O tym jak Matka czasem zapomni

Wiecie dlaczego banana należy skropić sokiem z cytryny? Wiecie też zapewne jak wygląda nagi banan pozostawiony sam sobie na czas bliżej nieokreslony bez cytryny? To wyobraźcie sobie jaki Matka zastała widok, kiedy o 23 zaczęła robić porządek w kuchni. Całkiem zapomniała,że w godzinach wczesnorannych dała Synowi siateczke do memłania z bananem właśnie. Tak wcinał, że Matka dołożyła mu jeszcze spory kawałek. A potem rzuciła siatkę ze szczątkami owoca na blat kuchenny, natychmiast o tym zapominając. Umyć, przebrać, przewinąć, wyprać, ugotować, przewinąć, nakarmić, wyjść na spacer, odebrać Pierworodną z przedszkola, rozebrać jedno, rozebrać drugie, jedno przebrać, nakarmić, drugie przewinąć, nakarmić, zabawić, wyprasować, pokolorować/wyciąć/skleić koronę, bo to zacieśnia więzy rodzinne, posprzątać, zrobić popcorn/parówki/grzanki/dać serek/ zrobić mleko, nakarmić,wykąpać (lub odwrotnie), nakrzyczeć, poprzytulac, uśpić… I Matka zapomniała o niewinnym bananku. A ten bidulek zmienił swe barwy lepiej niż kameleon. O 180 stopni. Z białego w czarny. I gdyby ktoś na to spojrzał, za głowę by się złapał i nie uwierzyłby, że ten banan to dopiero miał być trawiony.
Ale nie tylko o tym Matka zapomniała. Umknęło jej, że dzisiaj bal karnawalowy w przedszkolu, a Pierworodna nieprzebrania. Jako jedyna! Matka pędziła, by dowieźć jej strój na czas. A potem zapomniała Matka, że na koncie zostało 3 zł i próby płatności kartą kończyły się odmową. Bank za to nie zapomina nigdy. Od razu sms z propozycją szybkiej gotówki. Wzięła Matka na kreskę i poleciała po gotówkę do domu. I tak zaczął się nowy tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>